Tango - cytaty - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
„Jest tylko jedna zasada: nie krępować się i robić to, na co ma się ochotę. Każdy ma prawo do własnego szczęścia.” (Stomil)

„Bunt to opoka, na której postęp buduje kościół swój. Im większy obszar buntu, tym rozleglejsza jest ta budowla.” (Stomil)

„Historia świata jest historią brutalnego ucisku kobiet, dzieci i artystów przez mężczyzn.” (Artur)

„Rzeczywistość przeżre każdą formę (…).” (Stomil)

„(…) Forma nie zbawi świata.” (Artur)

„Zdawało mi się, że to międzyludzkie rządzi nami i za to ludzkie mści się, zabijając nas. Ale widzę, że to tylko Edek.” (Stomil)


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Tango - streszczenie
2  Tango jako groteska
3  Charakterystyka EugeniiKomentarze: Tango - cytaty

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-10-18 21:54:51

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki jak "Tango". Trudno z niej nawet wypisywać cytaty, bo trzeba byłoby przepisać co drugie zdanie. Dramat niezwykle wartościowy. Ukłony w stronę pana Mrożka!


2018-10-07 23:08:05

Mi osobiście książka się bardzo podobała. Dużo w niej humoru, zabawnych sytuacji. Nie wiem dlaczego, ale skojarzyła mi się w książkami Katarzyny Grocholi:)


2018-10-02 15:56:56

książka troche taka sobie bo przecież własna rodzina żeni sie ze sobą chyba z nimi musiało byc coś nie tak.szkoda że nikt nie pisze bardziej zrozumiałych i ciekawych tych ksiązek to może by ktoś je w konću czytał i nie bylo by z nimi problemu a takto nikt ich nie rozumie i mamy przeznie przerombane i to ma być życie jeśli tak to ja sie w takie rzeczy nie bawie


2018-09-08 21:23:25

książka jest świetna! niestety nasze społeczeństwo zwraca uwage tylko na prozaiczne, same w sobie mało istotne elementy treści, nie na problematyke. szkoda. a cytatów mało...


2018-08-27 20:35:17

Książka postuluje swobodę wolności-atrakcyjną a zarazem niebezpieczną pomimo paradoksu, który w sobie zawiera, jest i aspekt, który możemy odnieś do własnych realiów- załamany system wartości obrazuje nam o przekroczeniu zasad, które muszą istnieć w życiu kulturalnym i rodzinnym...Pozdrawiam:)
Streszczenia książek
Tagi: