Tango - cytaty - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
„Jest tylko jedna zasada: nie krępować się i robić to, na co ma się ochotę. Każdy ma prawo do własnego szczęścia.” (Stomil)

„Bunt to opoka, na której postęp buduje kościół swój. Im większy obszar buntu, tym rozleglejsza jest ta budowla.” (Stomil)

„Historia świata jest historią brutalnego ucisku kobiet, dzieci i artystów przez mężczyzn.” (Artur)

„Rzeczywistość przeżre każdą formę (…).” (Stomil)

„(…) Forma nie zbawi świata.” (Artur)

„Zdawało mi się, że to międzyludzkie rządzi nami i za to ludzkie mści się, zabijając nas. Ale widzę, że to tylko Edek.” (Stomil)


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Tango - streszczenie
2  Tango jako groteska
3  Charakterystyka EugeniiKomentarze: Tango - cytaty

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-14 22:17:17

troszke malo tych cytatow,ale za to bardzo trafne.Pozdrawiam


2009-05-15 19:34:46

Nie ma tu wg mnie najważniejszego cytatu z całej książki: "Jeżeli nie ma nic, to co można stworzyc z niczego? Tylko władza da się stworzyc z niczego, tylko władza jest chocby niczego nie było"


2009-05-01 23:50:32

Jestem pare dni przed matura. Nie wyrobilam sie z materialem i musialam przeczytac streszczenie (co za wstyd). W tym wypadku jestem jednak na 100% pewna ze juz wkrotce przeczytam 'Tango'. Mrozka poznalam inne dziela. Niemniej uwazam ze nie da sie wejsc w doroslosc nie znajac Gombrowicza i Mrozka. Dzieki nim ten moment jest... ciekawszy. Oni nastrajaja czlowieka na kompletnie odmienna postawe wobec otoczenia niz uprzedni. I to jest piekne. A wiec moi panstwo. Posluze sie cytatem choc nie adekwatnym do utoworu: 'sepra aude'


2009-04-02 21:09:45

Jedyne co chcę powiedzieć to to, że twórczość Mrożka mnie zafascynowała. Serdecznie polecam jego dramaty i opowiadania jak i to aby czasem spróbowac spojrzeć na świat i pewne sprawy z innej perspektywy.


2009-03-30 17:42:37

MONIKA, normalne książki też istnieją, ale niestety nie znajdziesz takich wśród lektur szkolnych. Mentalność ucznia sprawia, że każda książka znajdująca się na liście lektur szkolnych z góry jest dla niego spisana na straty. Inne książki czytam z miłą chęcią ;]
Streszczenia książek
Tagi: